מחפש מידע עלselect
רוצה להכירselect
היכןselect

משרד שידוכים

כל אדם ממוצע אשר שומע את המילה שידוכים מיד מתחלחל והדבר הראשון שקופץ אינסטקטיבית לראש זה אינקוויזיציה, כפיה ועוד דברים מהסוג הזה. אך האמת היא שכמעט כל בני האדם מכירים ונפגשים בעזרת המוסד של שידוכים או בשמו העממי יותר היכרויות.במשרד שידוכים בדרך כלל חבר או חברה באים אליי ואומרים לי תשמע אני מכיר מישהי פשוט מושלמת בשבילך! זהו שידוך קלאסי רק שאת השידוך עושה החבר הכי טוב שלך ולא איזו אישה מבוגרת כמו שכולנו רגילים לחשוב. אך שידוכים בעולם החרדי והדתי באמת טומן בחובו יותר מסתם שיטת שידוכים בין שני אנשים ויש מאחוריו גם רעיון כלשהו.

בעולם החרדי יש את השדכן או השדכנית שבאים להורים של פלוני או אלמונית ואומרים להם שיש להם מישהו להכיר לבן שלהם או לבת שלהם. בניגוד לעולם החילוני שנותן חשיבות עצומה לעניין המראה בעולם הדתי חרדי תכונה זו משחקת תפקיד קצת פחות חשוב אך לא מבוטל בכלל.

אחרי בירור והיכרות של שני הצדדים הם מחליטים להיפגש בידיעה שהאהבה לא תגיע עכשיו אלא רק לאחר כמה משרד שידוכים יחד הכרויות חודשים או שנות נישואים בטח יש המון קוראים שזועקים עכשיו גוועלד! או שאומרים לעצמם שהאנשים האלה הם משוגעים! אך ממש לא, כאשר אנו מסכמים את החישובים שלנו לגבי האדם שאיתו אנחנו נפגשים במראה חיצוני ותו לא, אנחנו בעצם מתנים את הקשר ביופיו של האדם שיכול להשתנות בכל יום ואיתו גם "האהבה" כביכול. אם נותנים דגש על האופי, האישיות ולא רק על המאפיינים החיצוניים גם אלו ישתנו בהתאם ופתאום תראו שאדם שאתם אוהבים, יהיה יפה תמיד לא משנה מה היא תלבש או באיזו צורה השיער יהיה מסורק. אנו צריכים לדעת להסתכל על הדברים החשובים באמת בחיים ולא על הדברים שמועברים אלינו דרך הטלוויזיה והאינטרנט.

בשורה תחתונה:

לא סתם נאמר אל תסתכל בקנקן אלא במה שבתוכו. אם נפנים את המשפט הזה ונדע באמת להסתכל ביופי הפנימי של כל אדם ואדם בטוח שנראה גם יופי חיצוני שהיה "מוסתר" מעיננו, ולפעמים אולי עדיף להיות משודך מאשר להכיר מישהו...

לא טוב היות האדם לבדו- השאירו פרטיכם ואנחנו נדאג לכל השאר